Strona głowna  /  Aktualności

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć, co robić i kim być nauczyłem sie w przedszkolu. (…)

Robert Fulghum

Aktualności

Drodzy Rodzice, przypominamy że jutro tj. 28.06 w godzinach od 10.00 do 13.00 przewidziane są zabawy na dmuchańcach i w pianie.  Serdecznie zaprawszamy wszystkie przedszkolaki.

data dodania: 2022-06-27 11:26:41

data dodania: 2022-06-01 22:33:04

Dnia 11 czerwca 2022r. -  Dni Rozprzy  w godz. 15.00-18.00, na stadionie odbędą się
ćwiczenia  z trenerem. Pan będzie prowadził zajęcia gimnastyczne i zabawy
dla dzieci. Chętne dzieci zapraszamy.

data dodania: 2022-05-31 09:42:50

17 maja o godzinie 10.30 w naszym Przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o Londynie. W konkursie wzięły udział dzieci z trzech najstarszych grup.

Przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat: charakterystycznych budowli w Londynie (London Eye, Tower Bridge), znały kolor budki telefonicznej, a także potrafiły udzielić prawidłowej odpowiedzi dotyczącej wyglądu Misia Paddingtona i jego ulubionego smakołyku – dżemu z pomarańczy.

Konkurs oceniali nauczyciele- Monika Rogulska, Hania Sikorska i Pani dyrektor Zyta Ciesielska.

Celem konkursu było:

- poszerzenie wiedzy na temat Londynu- zabytków i charakterystycznych miejsc,

- popularyzacja postaci Misia Paddingtona –jako bohatera filmowego dla dzieci

- rozwijanie spostrzegawczości,

- stworzenie warunków do „zdrowej” rywalizacji.

Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane były upominki i dyplomy.

data dodania: 2022-05-23 21:18:06

data dodania: 2022-05-20 11:39:27

Dyrektor Przedszkola w Rozprzy informuje o zapisach na dyżur wakacyjny.

Dyżur trwać będzie od 01.07.2022r. do 31.07.2022r.

Rodzice zainteresowani dyżurem wakacyjnym proszeni są o wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie
w sekretariacie Przedszkola w terminie do dnia 31 maja 2022r.

W miesiącu sierpień dyżur prowadzić będzie Przedszkole w Niechcicach.

Karta zgłoszenia dziecka dostępna w holu Przedszkola oraz do pobrania:

data dodania: 2022-05-06 11:08:19

Grupa „ Gwiazdeczki” w roku szkolnym 2021/2022 wzięła udział w organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Uczestnicy programu podczas zajęć dowiedzieli się jak powstaje ekologiczny produkt, jak wygląda unijny znak EKO, dlaczego warto wybierać zdrowe produkty żywieniowe, jak zdrowo żyć i jak przestrzegać zasad higieny. Ponadto dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach kulinarnych, m.in. kiszeniu kapusty, zdrowe chipsy z warzyw, syrop z cebuli, dzięki czemu nauczyły się wybierać zdrowe produkty żywieniowe, własnoręcznie robione czyli bardziej ekologiczne. Dzięki organizowanym śniadaniom w postaci szwedzkiego stołu przedszkolaki miały możliwość samodzielnego przygotowania zdrowych kanapek. Poznały Piramidę zdrowego żywienia.  W czasie zajęć prezentowano domową produkcję przetworów, pokazano technikę robienia przetworów. Byliśmy na wycieczce -  na ekologicznej farmie: zapoznaliśmy się z pracą pszczelarza, oglądaliśmy hodowlę kur, zapoznaliśmy się z ekologiczną uprawą  warzyw itp.   Odbyły się również zajęcia ruchowe, dzięki którym propagowano zdrowy styl życia przez zabawy ruchowo - muzyczne, zorganizowano projekcje filmów związanych z tematyką żywności ekologicznej. Działania te, dużo nas nauczyły poprzez pogadanki na temat zdrowego stylu życia, prezentowanie ekologicznych produktów, wspólne prace z dziećmi (plastyczne i techniczne), poznanie znaczenia słowa ekologia, zapoznanie ze znaczkiem produktów ekologicznych, czytanie ciekawostek i opowiadań o zdrowym odżywianiu, wspólne projekcje filmowe oraz wszelkie inne inicjatywy. Program ten, daje dzieciom na ich poziomie możliwość, bycia świadomym konsumentem. Ponadto poszerza i wzbogaca ich wiedzę na temat produktów ekologicznych oraz rolnictwa ekologicznego, kształtuje postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania zdrowotne, uczy umiejętności wyboru zdrowych, wartościowych produktów ekologicznych, propaguje zdrowy styl życia. Dzieci uczą się też ważnych nawyków higieniczno- zdrowotnych. Poznały także zasady prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przyda im się w życiu codziennym.

data dodania: 2022-05-05 20:16:36

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

W MOIM SERCU MAŁA I DUŻA OJCZYZNA

Aby przejść do galerii zdjęć kliknij