Aktualności

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć, co robić i kim być nauczyłem sie w przedszkolu. (…)

Robert Fulghum

Konkurs piosenki w języku angielskim

18 maja odbył się w naszym przedszkolu konkurs piosenki w języku angielskim, jako podsumowanie realizacji programu „Sing a song make me happy”. W konkursie wzięły udział dzieci z grupy „Kotki”, „Delfinki”, „Słoneczka”. Zaśpiewały piosenki „Short catepillar”, „Two little blue birds”, „Lets go to the sun”. Na podstawie zaprezentowanych umiejętności jury w składzie: dr Zyta Ciesielska, Urszula Owczarek, Monika Rogulska i Hanna Sikorska, oceniały umiejętności językowe i muzyczne dzieci. Wszystkim przedszkolakom zostały przyznane nagrody.

Dyrektor Przedszkola w Rozprzy informuje o zapisach na dyżur wakacyjny.

Dyżur trwać będzie od 01.08.2023r. do 31.08.2023r.

Rodzice zainteresowani dyżurem wakacyjnym proszeni są o wypełnienie karty zgłoszenia dziecka i złożenie w sekretariacie Przedszkola w terminie do dnia 31 maja 2023r.

W miesiącu lipcu dyżur prowadzić będzie Przedszkole w Niechcicach.

Karta zgłoszenia dziecka dostępna w holu Przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola.

Dzień Świętego Patryka

Dnia 17 marca w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Świętego Patryka.  Po krótkiej prezentacji, dzieci ubrane z zielone stroje, wzięły udział w konkursach i zabawach.  Najstarsza grupa „Kotki” musiała zapamiętać jak najwięcej symboli związanych z Dniem Świętego Patryka, które pojawiły się w piosence.  „Kropelki” i „ Motylki” rywalizowały w układaniu puzzli. Na koniec przyszedł czas na „Delfinki” i „ Słoneczka”, które w rytmach skocznej irlandzkiej muzyki , przeskakując  przez skakanki leżące na podłodze musiały uzbierać jak najwięcej złotych monet. Każda z grup zrobiła praca plastyczne, związane symboliką „Świętego Patryka”. Wszystkie dzieci dostały czekoladowe pieniążki od skrzata Leprechauna, który ukrył je w garnku na końcu tęczy.