Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole w Rozprzy
Strona głowna  /  Aktualności
 
  

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć, co robić i kim być nauczyłem sie w przedszkolu. (…)

Robert Fulghum

 

 
Aktualności

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-28 18:35:40

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-26 10:31:32

Powitanie Wiosny

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

 

W poniedziałek 22 marca 2021 roku, dzieci  z naszego przedszkola kolorowo i radośnie świętowały nadejście wiosny. Chcąc podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia, dzieci ubrane były w zielone stroje oraz miały piękne wiosenne ozdoby.

W naszych grupach przedszkolnych dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Swoim śpiewem, tańcem i okrzykami dzieci zachęcały Panią Wiosnę do powrotu. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci z grupy „Kotki” wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją wierszykami i słowami piosenki.

 Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków, upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-24 11:24:37

              W środę 17 marca przedszkolaki z Przedszkola w Rozprzy przyłączyły się do obchodów Dnia Św. Patryka. Dzieci zapoznawane były z kulturą obszarów anglosaskich, poznały legendy dotyczące Św. Patryka i Irlandii, słuchały z zainteresowaniem o tym jak na całym świecie obchodzony jest ten dzień, a następnie brały udział w różnych grach i zabawach językowych i plastycznych. Obchodom towarzyszyła radosna atmosfera, wesoła muzyka i irlandzkie tańce, a także wszechobecny kolor zielony.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-17 17:30:30

Od dnia 1 marca 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci do Przedszkola w Rozprzy na rok szkolny 2021/2022.
Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty znajdują się na stronie przedszkola w zakładce
Rekrutacja.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-23 10:37:14

"Już za chwilę na tej sali, będzie wielkie wydarzenie.

 Każdy maluch dziś tu stanie i otrzyma pasowanie..."

 

Dnia 12.02.2021 roku w Przedszkolu w Rozprzy odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały przygotowane piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Po występach, Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka”, dokonała uroczystego pasowania. Była to dla każdego dziecka niezapomniana chwila, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz słodki upominek. Następnie dzieci wzięły udział w uroczystym ślubowaniu. Pasowani na przedszkolaka obiecali nie płakać, szanować zabawki, grzecznie się bawić, wszystko zjadać z talerzyka, a przede wszystkim mieć roześmiane buzie i wesoło spędzać każdy dzień w przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia  filmów i zdjęć z tego ważnego dnia w zakładce Galeria.

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-14 19:16:45


 

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Dzieci z naszego przedszkola również miały okazję uczestniczyć w Balu Karnawałowym, który odbył się 5 lutego 2021roku. Już od rana do przedszkolnych sali zawitały piękne wróżki, księżniczki, biedronki i  wesołe Myszki Mini. Nie zabrakło rycerzy , strażaków, policjantów oraz wielu innych kolorowych postaci z bajek. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje karnawałowe stroje. W udekorowanych na tę uroczystość salach dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach . Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach z bajek. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój ,wesoła i  skoczna muzyka– wszystko to sprawiło, że ten długo wyczekiwany przez dzieci dzień był dla nich naprawdę niezwykłym przeżyciem.  Wszystkie przedszkolaki miały wykonane pamiątkowe zdjęcie oraz zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-07 19:32:13


komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-23 22:43:04