Aktualności

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć, co robić i kim być nauczyłem sie w przedszkolu. (…)

Robert Fulghum

Pompujemy dla Wioli

Nasze przedszkole przystąpiło do challenge'u po hasłem " Pompujemy dla Wioli".

Zasady challengu są proste: każdy, kto zostanie nominowany, musi wykonać 10 pompek lub przysiadów i przekazać przynajmniej 5 złotych na rzecz pomocy dla Wioli.  Ci, którzy tego nie zrobia, wpłacaja minimum 10 złotych.  Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania.  Każdy z nich nominuje trzech kolejnych uczestników.

Do dalszego udziału nominujemy:

Przedszkole w Niechcicach,

Przedszkole Niepubliczne Akademia Malucha w Rozprzy,

Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy.

Pumpkin Day czyli Dzień dyni

30 października 2023 roku odbyło się w przedszkolu „Pumkin Day”.

Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, przy dźwiękach muzyki świętowały, przebrane w stroje halloweenowe.

Przedszkolaki zapoznały się ze słownictwem halloweenowym (witch- czarownica, black cat- czarny kot, bat- nietoperz, house –dom, ghost- duch).

Dzieci wprowadzone w świat fantazji rozwijały współpracę i współzawodnictwo podczas układania puzzli na czas, przesypywania magicznego cukru do kubeczków- duszków i przenoszeniu sylwet pajączków, przy pomocy słomki.

Na koniec wszystkie grupy wykonały prace plastyczne. Wszystkie dzieci umieściły postacie halloweenowe na papierowych pajęczynach.

Zajęcia odbyły się w radosnej i miłej atmosferze.