Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

W poniedziałek 22 marca 2021 roku, dzieci  z naszego przedszkola kolorowo i radośnie świętowały nadejście wiosny. Chcąc podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia, dzieci ubrane były w zielone stroje oraz miały piękne wiosenne ozdoby.

W naszych grupach przedszkolnych dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Swoim śpiewem, tańcem i okrzykami dzieci zachęcały Panią Wiosnę do powrotu. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci z grupy „Kotki” wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją wierszykami i słowami piosenki.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków, upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!