DZIEŃ GÓRNIKA

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już od lat na stałe wpisała się
w kalendarz wydarzeń Przedszkola w Rozprzy. Tradycyjnie 3 grudnia, dzień przed Barbórką przedszkolaki goszczą przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów.
Zaproszonych gości : Pana Jerzego i Piotra Wiśniewskich, braci pracujących w Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, powitała Pani Dyrektor Przedszkola w Rozprzy Zyta Ciesielska. Gości ubranych w galowe mundury przedszkolaki w tym roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci z grupy ,,Pszczółki” zaprezentowały swoje umiejętności recytując i śpiewając.
Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą nt. ciężkiej pracy w kopalni. Pytania przedszkolaków dotyczyły m.in. znaczenia kolorystyki piór prezentowanych przez górników ,,czako” czapki na głowę. Z małą pomocą wszystkie kolory udało się dzieciom odgadnąć. Na zakończenie w ramach podziękowania za miłe przywitanie i występy każdy przedszkolak otrzymał od gości słodką niespodziankę.
W imieniu wszystkich dzieci i pracowników Przedszkola Pani Dyrektor wręczyła górnikom serdeczne podziękowanie za tak miłe i owocne spotkanie.
Dziękujemy i już zapraszamy za rok!