SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 22.10.2013r.na zaproszenie naszego Przedszkola przybył do nas pan Piotr Dąbrowski z KMP
 z sekcji Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych placówki zgromadziły się w sali starszaków, aby powitać niecodziennego  gościa. Przedszkolaki już od dawna czekały na jego wizytę, aż w końcu się udało! Pana policjanta serdecznie przywitała pani dyrektor Zyta Ciesielska. Po krótkim przedstawieniu pt. "Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni!" przygotowanym przez grupę starszaków ,,Pszczółki” , nasz gość przetestował dzieci z wiedzy o ruchu drogowym. Jak się okazało wszyscy doskonale znają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pan Policjant został zasypany gradem pytań, niektóre były bardzo trudne!
Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko obca osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.
Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął w przed przedszkolem. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Na koniec wizyty okazało się, że nasze przedszkole wychowuje prawie samych policjantów, możemy zatem być spokojni o nasze bezpieczeństwo w przyszłości:)
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy pani dyrektor Zyta Ciesielska wręczyła  policjantowi pamiątkowe podziękowanie a nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Dąbrowskiemu za tak miłe i interesujące spotkanie!