Dzień Kropki w przedszkolu
15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz budowanie wiary we własne siły.
Tego dnia ubrania naszych przedszkolaków  wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały historię  bohaterki  książki "Kropka" Petera Reynoldsa , o tym  jak  zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki . Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Przedszkolaki mogły same tego doświadczyć wykonując piękne prace plastyczne , w których główną rolę odgrywa kropka. Tego dnia dostrzegaliśmy również kropki tam, gdzie wcześniej nikt  nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Było kolorowo, „kropkowo” i bardzo radośnie.