Ekozakątek - eksperymenty z powietrzem w gr. Myszki

Przedszkolaki z gr. ,, Myszki ‘’, chętnie wzięły udział  w konkursie organizowanym przez  ,, Biedronkę’’ pod hasłem  ,, Ekozakątek  eksperymenty z powietrzem ‘’

Po wysłuchaniu  opowiadania ,, Eko zakątek’’ rozpoczęła się rozmowa na temat powietrza którym oddychamy i co zrobić aby było czysto.

Dyskusji towarzyszyły  ,,Fajniaki ‘’. Smog Stefek miał oczywiście najwięcej do powiedzenia.

Dzieci doszły do wniosku, że one będą segregować śmieci w przedszkolu  i w domu, w ten sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza.

,, Myszki ‘’ zostały podzielone na cztery grupy. Każda grupa miała za zadanie pokolorować szablon kosza na śmieci- niebieski, zielony, brązowy, żółty na których  później za pomocą kleju na gorąco zamocowano odpowiednio do koloru worka właściwe odpady.

Każde dziecko wybrało sobie kolorowankę o tematyce ekologicznej i starannie ją pokolorowało.

Dzieci bawiły się doskonale ,, łapiąc powietrze’’, ,,odpychając je ‘’,  ,, siadając na  powietrzu z użyciem piłki. W Sali zrobiło się kolorowo, gdy każde dziecko próbowało nadmuchać balon i wypuszczać z niego powietrze.

Bardzo zainteresował dzieci eksperyment z gorącą wodą, która spowodowała  nadmuchanie balona założonego na butelkę. Dużo radości sprawił dzieciom eksperyment w którym wdmuchiwały przez słomkę powietrze do obciętej butelki co wprawiło w ruch lekkie piórka. Zabawy te trwały cały tydzień. Dzieci chętnie wracały do eksperymentów.

Z malowanek i szablonów koszów na śmieci została zorganizowana wystawa, którą oglądały dzieci z innych grup przedszkola.

,,Gang Fajniaków’’ spełnił swoje zadanie. Dzieci pragną oddychać świeżym powietrzem i wiedzą co robić by tak było.