Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu w Rozprzy.

Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...”

Polska” Ryszard Przymus

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do naszej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada 2020roku odbyło się uroczyste świętowanie. Przedszkolaki w odświętnych strojach, dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”.  W swoich grupach przedszkolnych, dzieci utrwaliły wiadomości na temat Święta Niepodległości, historii naszej Ojczyzny oraz polskich symboli narodowych. Przedszkolaki wykonywały również prace plastyczne poruszające tematykę tego ważnego dla nas wszystkich święta. Wspólne upamiętnianie Dnia Niepodległości kształtuje u dzieci pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci naszych ”Małych Polaków”.