Powitanie Pani Jesieni

„Przyszła do nas dziś w gościnę Pani Jesień złota, przycupnęła na fotelu piękna, kolorowa…”

Od rana dzieci z niecierpliwością czekały na tajemniczego gościa, który postanowił odwiedzić nasze przedszkole. Wrzesień to czas uroczystego powitania nowej pory roku - jesieni. Przedszkolaki skrupulatnie przygotowały się do tej uroczystości- obserwowały pogodę za oknem, zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały liście, żołędzie i kasztany, oglądały zdjęcia jesiennych krajobrazów, owoców jesieni. W końcu do nas przyszła – piękna, w kolorowej sukni, kapeluszu na głowie i koszyku w ręce. Dzieci wraz z Panią Jesienią zatańczyły jesienny taniec, z uśmiechem i odwagą recytowały jesienne wierszyki i śpiewały piosenki. Pani Jesień  poczęstowała wszystkich przedszkolaków swoimi darami – przepysznymi owocami. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień  będzie przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!